KARMA YOGA

 
 
 
 
Bizim için yoga ‘kişinin kendi ile kurduğu samimiyet hali’.  Bizim için  Yoga sadece mat üzerinde yapılan bir uygulama değil, yaşamımızı nasıl yaşadığımızla ilgili. İzmir’de yaşayan bir grup yogasever olarak Karma Yogayı ete kemiğe büründürürken yogaya gönlü düşen herkesin toplanıp birlikte pratik yapmaktan keyif alacağı, karmaşık şehir hayatının içerisinde nefes alabileceği samimi bir buluşma mekanına ön ayak olmaktı tüm istediğimiz .
 
Hepimizin ortak paydası içimizdeki sonsuz öğrenme isteği. Burası yogayı  yaşam şekli olarak benimsemiş, her gün yaptığı kendi pratiğinden yola çıkarak ders veren yogi ve yoginilerin evi. 
 
Bizim inancımız Yoganın  tek bir uygulamasının olmadığı, herkesin ve her bedenin benzersiz olduğu, o yüzden  ders programımız bu kadar çeşitli
Karma yoga olarak biz inanıyoruz ki Yoga herkes için. Erkek, kadın, çocuk, ergen, yaşlı, hamile, yeni anneler, çocuklar.
 
H. H. Dalai Lama’nın söylediği gibi, artık gezegenimizin daha çok ‘başarılı ’ insana ihtiyacı yok. Gezegenimizin ihtiyacı olan daha çok şifa dağıtan, restore eden ve sevgi veren insanlar. Biz kendimiz, çocuklarımız ve çocuklarımızın çocukları için yaptığımız her şeyden ve çevremizden sorumluyuz ve bunun bilincinde olarak yogayı yaygınlaştırmak arzusundayız.
 

Yoga Eğitme Sanatı

TEMEL SEVİYE    /   İLERİ SEVİYE

Detaylar için Tıklayınız

Hepimiz merak eder dururuz: Bu dünyada neden kötü şeyler iyi insanların başına gelir? Neden arzularımız biz istediğimiz zamanda gerçekleşmez? Neden mutsuzluk var? Hinduların kadim dili olan Sanskrit dilinde ‘neden’ kelimesi ‘Ka’dır. Ka, hem soru hem de yakarıştır. Hint mitolojisinde Kakabhusandi isimli bir karga vardır. Dilek ağacı olan Kalpataru ağacının dallarında oturur. Kakabhusandi durmaksızın ‘Ka?!’ ‘Ka?!’ diye bağırır. Ancak bütün dilekleri yerine getiren Kalpataru ağacı Kakabhusandi’nin ebedi ve evrensel sorusunu cevaplayamaz. Binlerce yıldır ’KA’nın cevabını arayan insan oğlunun yardımına yoga geleneği koşar. Yoga, binlerce yıllık tarihe yayılan, zengin, karmaşık, çok sesli, çok yönlü bir gelenek, bir felsefe ve herkes için uygulanabilir farklı yönleriyle bir yaşam biçimi. Yogayı, yoga yapan da bu zenginlik, derinlik, teorik ve pratik bütünlük. Gülin Zeytunlu bu kitapla Yoga geleneğinin kaynaklarını, felsefesini, tarih boyunca nasıl evrildiği ve geliştiğini, farklı seslerini basit, net ve anlaşılabilir bir dille ortaya koyarken uzun tarihi boyunca geçirdiği tüm evrelerin bütünü olan geleneğin; yaşayan, nefes alan, gelişen, canlı bir anlayış olduğunu hatırlamamızı sağlıyor...

İLETİŞİM

Adres : Yalı Mah. 6523 Sk. No:32/B 110 Park Yaşam Ofisleri Mavişehir - İzmir

Tel : 0 535 605 12 17