Rama ve Krishna nın hikayesi...

Rama ve Krishna isimli iki genç ailelerine yabancı bir ülkeye gideceklerini ve orada çok para kazanacaklarını söylerler. Ancak gidişlerinden kısa bir süre sonra gençlerden biri aniden ölür. Diğeri ise çalışmalarında çok başarılı olur ve mutlu bir hayat sürer.

 
Bir süre sonra hayatta kalan genç kendi ülkelerine giden bir gezginden ailelerine kendisinin iyi ve mutlu olduğunu arkadaşının ise vefat ettiğini haber vermesini ister.
 
Ancak gezgin yanlışlıkla yaşayan gencin ailesine oğullarının vefat ettiğini, ölen gencin ailesine ise oğullarının çok mutlu ve başarılı olduğunu söyler.
 
Bunun üzerine aslında oğulları vefat etmiş olan aile çok sevinirken, aslında oğulları çok mutlu bir hayat süren diğer aile aldıkları haberle ıstıraba boğulur.
 
Özünde iki ailede oğullarını görmemiştir ama aldıkları habere dayanarak ıstırap çekerler veya mutlu olurlar.
 
Bizler zihnimizin bize söylediği şeylere tıpkı böyle inanırız ve böylece aslında var olmayanın var olduğu, var olanın var olmadığı yanılgısına düşer ıstırap çekeriz. Bu hikayeyi anlatan Ramana Maharshi diyor ki, eğer zihnimize inanmayı bırakıp kalbimize nüfus edersek olanı olduğu haliyle görebilir, evlatlarımızı içimizde görebiliriz.
 

İLETİŞİM

Adres : Yalı Mah. 6523 Sk. No:32/B 110 Park Yaşam Ofisleri Mavişehir - İzmir

Tel : 0 535 605 12 17